Damarkeyfi
Ali Tekintüre HAYATI (ali tekintüre kimdir ) Muhnvs
Üye olmassaniz yada giris yapmassaniz forum kategorilerini göremez ve linkleri görüntüleyemezsiniz
Damarkeyfi
Ali Tekintüre HAYATI (ali tekintüre kimdir ) Muhnvs
Üye olmassaniz yada giris yapmassaniz forum kategorilerini göremez ve linkleri görüntüleyemezsiniz
Damarkeyfi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Canlı Radyo | Türkçe Full Albümler |Mp3 Paylasım | Video| Film |Damar keyfi Fm |

PortalPortal  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  

Ali Tekintüre HAYATI (ali tekintüre kimdir )

YazarMesaj
Mehmet
Yönetici
Yönetici
Mehmet

Erkek Mesaj Sayısı : 1661
Tecrube Puani : 792677
Rep gücü : 16
Lakap : Kalp Hırsızı

Kişi sayfası
okey salonu:
Ali Tekintüre HAYATI (ali tekintüre kimdir ) Left_bar_bleue4/4Ali Tekintüre HAYATI (ali tekintüre kimdir ) Empty_bar_bleue  (4/4)

Ali Tekintüre HAYATI (ali tekintüre kimdir ) Empty
MesajKonu: Ali Tekintüre HAYATI (ali tekintüre kimdir )   Ali Tekintüre HAYATI (ali tekintüre kimdir ) EmptyPerş. 18 Şub. 2010 - 7:27

Ali Tekintüre (1953 Adıyaman) güfteci ve şair.
bestelemiştir) parçası 1953`yılında Besni, Adıyaman`da doğdu. Genç yaşta İstanbul`a geldi. Askerdeyken yazdığı "Tanrım Beni Baştan Yarat" şiiri daha sonra Muzaffer Özpınar tarafından bestelendi ve Emel Sayın`ın parçayı okumasıyla Ali Tekintüre de tanınmaya başladı. Yazdığı "Gitme" (Yavuz Taner1987`nin en meşhur parçalarından biri oldu. Yaklaşık 1500 eseri kaset ve CD`ler de okundu. Ayrıca 10 şiir kaseti vardır.
Bilinen şarkılarından bazıları: Tanrım Beni Baştan Yarat, Kadehi Şişeyi Kırarım, Gidecek Bir Gün (Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne), Dilek Taşı, Kırılsın Ellerim, Gitme, Köşe Kapmaca, Düşünürken, Senden Vazgeçmem, Birisi, Gitme, Kaderi Ben Mi Yarattım(Bir ümit ver), Evlat, Aldana Aldana, Beklemek İbadet Kalmak Zulümdür, Gitme Yarim, Her Saat Başında, Tiryaki, Acı Gerçekler, Hepsi Geçer, Seni Yakacaklar, Canım Dediklerim, Benim İçin Üzülme, Elimde Fotoğrafın, Kahrolayım, Ümitlerim Bitince Gel, Gurbet Yolu, Akşamcı, Sürünüyorum, Ağlıyorsam Yaşıyorum, Duyar mısın Feryadımı, Güldür Yüzümü, Tövbe Ettim, Aklı Yok, Bir Kadın Tanıdım...
Okuyan sanatçılardan bazıları:
Bergen,Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Bülent Ersoy, Muazzez Ersoy, Zeki Müren, Adnan Şenses, Emrah, Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz, Gülden Karaböcek, Neşe Karaböcek, İbrahim Tatlıses, Cengiz Kurtoğlu, Ebru Gündeş, Sibel Can..."
https://damarkeyfi.yetkin-forum.com

Ali Tekintüre HAYATI (ali tekintüre kimdir )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ali tekintüre zor degil
» ali tekintüre yanarım
» ali tekintüre tanımıyorum
» ali tekintüre büyük aşkımız
» ali tekintüre bende bittim